Avajuurse kuuse kasvatamisel lähtume eeskätt taimede arenguks igakülgsete tingimuste loomisest. Metsa istutatud puu peab uutes oludes iseseisvalt toime tulema. Kuidas saame taime aidata?
Peale pideva niiskusreziimi hoidmise ja väetamise, tuleb noortel istikutel läbida juurelõikus (1-2 korda kolmandal kasvuaastal). Viimane ei lase juurestikul hargneda üksikuteks harali peajuurteks vaid arendab pinnases välja narmasjuurestikulise võrgu, mis on pehme (kerge istutada) ja kindlustab taimele olelusvõitluseks vajalikud toitained. Iga väike narmasjuur hakkab taime varustama eluks vajalikuga. Pealegi jääb sel juhul ära juurte raiumine enne mahapanekut. Taoline narmasjuurestik eeldab taimede ülesvõtmisel peenrast spetsiaalset tõstukit, mis kergitab saagi mullast ettevaatlikult ja raputab liigse pinnase, säilitades juurekava.
Edasine tee viib noored puukesed sorteerimislattu, kus valitakse välja Sinu jaoks parimad taimed ning pakendatakse kottidesse või kastidesse. Paralleelselt hoitakse istikuid talveperioodil ka külmlaos. Nemad on ülesvõtmise ning hoolika sorteerimise läbinud juba sügisel ning on vajadusel valmis kevadel varakult metsaomanikuni jõudma. Istikud hoitakse jahedas kuni transportlaadimiseni. Veoks kasutame külmutushaagist, kus ladustame kotid spetsiaalsetele riiulitele.
Vastavalt kliendi soovile töötleme taimi kärsaka vastase mürgiga ja/või juurestikku hüdrogeeliga. Geel hoiab juurekava kuivamise eest ja tema vett ning toitaineid sisaldavad molekulid toetavad algaja kuusepuu esimesi iseseisvaid samme suureks kasvamisel. Sinu poolt tellitud kuuseistik on vähemalt 25cm pikk, juurekaela läbimõõt vähemalt 4mm, ta on sirge, elujõuline ning aktiivse juurekavaga.